Siirry sisältöön

HUMAKO etsii hallituksen varapuheenjohtajaa 2026 loppukaudeksi

HUMAKO:n hallituksen varapuheenjohtaja on eronnut tehtävästään hänen siirtyessä opiskelijakunnan työntekijäksi. Tämän johdosta etsimme nyt hallituksen varapuheenjohtajaa 2026 loppukaudeksi.

Hallituksen varapuheenjohtaja toimii opiskelijakunnan johtotiimissä yhdessä puheenjohtajan ja toiminnanjohtajan kanssa. Johtotiimi kokoontuu viikoittain. Johtotiimin vastuulla on sidosryhmäyhteistyö, hallituksen kokoontumisten valmistelu, hallinnon ylläpito ja kehittäminen. Varapuheenjohtajan muut tehtävät pitävä sisällään hallituksen tiimien työskentelyn johtamista, puheenjohtajan tukemista hänen tehtävissään, sekä opiskelijakunnan edustamista erilaisissa tilaisuuksissa.

Valinta hallituksen varapuheenjohtajaksi tehdään edustajiston kokouksessa tiistaina 6.10. kello 17:00 alkaen. Suosittelemme tehtävästä kiinnostuneiden olevan paikalla edustajiston kokouksessa. Kokoukseen on mahdollista osallistua etäyhteyksin. Tehtävään voi hakea tämän lomakkeen kautta, tai asettumalla ehdolle edustajiston kokouksessa.

Lisätietoja:
Julia Korhonen, Hallituksen puheenjohtaja
[email protected]

Facebook Messenger