Opiskelijaedustajat Humakin työryhmiin vuodelle 2020 valittu

Opiskelijaedustajat Humakin työryhmiin vuodelle 2020 valittu

HUMAKOn edustajisto ja hallitus ovat nimenneet järjestäytymiskokouksissaan opiskelijaedustajat Humakin työryhmiin vuodelle 2020. HUMAKOn nimeämät opiskelijaedustajat toimivat Humakissa useissa eri työryhmissä ja lautakunnissa. Opiskelijaedustajat pitävät huolta opiskelijoiden hyvinvoinnista ja tekevät koulutukseen liittyvää kehittämistyötä. Työryhmät kokoontuvat vaihtelevasti vuosittaisista kokouksista kuukausittaisiin palavereihin. Opiskelijaedustajien sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi(a)humak.fi ellei opiskelijan kohdalla ole muuta mainittu.


Opiskelijaedustajiksi on valittu seuraavat henkilöt:

Tutkintolautakunta

  • Varsinainen jäsen Jesper Autio

  • Varajäsen Heljä Behm

Laaturyhmä

  • Varsinainen jäsen Ilmari Kallius (ilmari.kallius (a) humako.net)

  • Varajäsen Tiia Impivaara (tiia.impivaara (a) humako.net)

Koulutusprosessiryhmä

  • Varsinainen jäsen Marianna Rantanen (marianna.rantanen (a) humako.net)

  • Varajäsen Laura Suominen (laura.suominen (a) humako.net)

Pedagoginen kehittämisryhmä

  • Varsinainen jäsen Laura Suominen (laura.suominen (a) humako.net)

  • Varajäsen Marianna Rantanen (marianna.rantanen (a) humako.net)

Jatkuvan oppimisen kehittämisryhmä

  • Varsinainen jäsen Tiia Määttä (tiia.maatta (a) humako.net)

  • Varajäsen Adéle Nurmela (adele.nurmela (a) humako.net)

Strategiaryhmä

  • Varsinainen jäsen Mikko Koivisto (mikko.koivisto (a) humako.net)

  • Varajäsen Ilmari Kallius (ilmari.kallius (a) humako.net)

Opiskelijahyvinvointiryhmä

  • Varsinainen jäsen Adéle Nurmela (adele.nurmela (a) humako.net)

  • Varajäsen Tiia Määttä (tiia.maatta (a) humako.net)

Digitiimi

  • Varsinainen jäsen Krista Maarajärvi (krista.maarajarvi (a) humako.net)

  • Varajäsen Mirjam Erkamaa (mirjam.erkama (a) humako.net)

Yhteisöpedagogiikka vahvuusalaryhmä

  • Varsinainen jäsen Anette Pottonen (anette.pottonen (a) humako.net)

  • Varajäsen Essi Saarela

Kulttuurituotanto vahvuusalaryhmä

  • Varsinainen jäsen Susanna Tenhonen

  • Varajäsen Otto Koistinen

Tulkki vahvuusalaryhmä

  • Varsinainen jäsen Sanna Arola

  • Varajäsen Marja Rönnberg

Alueellinen opiskelijahyvinvointiryhmä Nurmijärvi

  • Varsinainen jäsen Minna Reetta Kuusinen

  • Varajäsen Laura Suominen (laura.suominen (a) humako.net)

Alueellinen opiskelijahyvinvointiryhmä Helsinki

  • Varsinainen jäsen Heljä Behm

  • Varajäsen Marja Rönnberg

Alueellinen opiskelijahyvinvointiryhmä Kauniainen

  • Varsinainen jäsen Camilla Granden

  • Varajäsen Tiia Impivaara (tiia.impivaara (a) humako.net)

Alueellinen opiskelijahyvinvointiryhmä Kuopio

  • Varsinainen jäsen Jarkko Hakulinen

  • Varajäsen Edi Tähtinen (edi.tahtinen (a) humako.net)

Alueellinen opiskelijahyvinvointiryhmä Turku

  • Varsinainen jäsen Pinja Öman

  • Varajäsen Ilhan Salad

Alueellinen opiskelijahyvinvointiryhmä Jyväskylä

  • Varsinainen jäsen Henna Kotamäki

  • Varajäsen Anette Pottonen (anette.pottonen (a) humako.net)

Humanistisen ammattikorkeakoulun opiskelijakunta HUMAKO


Ilkantie 4 | 00400 Helsinki

+358 44 257 8884

Palvelupisteet | Yhteystiedot